MUZYKA - LEKCJE

MUZYKA

Muzyka tworzy świat przeżyć, kształtuje emocjonalność i wrażliwość, wpływa w szczególny sposób na rozwój dzieci, które od urodzenia do 5 – 6 roku życia rozwijają się wyjątkowo dynamicznie.

Muzyka kształtuje pamięć aktywną, podzielność uwagi, twórczą wyobraźnię oraz kompetencje poznawcze: od spostrzegania, poprzez klasyfikowanie do ocen estetycznych. Inne funkcje muzyki związane są z rozwojem samodzielności myślenia, zaspokajaniem potrzeby ekspresji, jak również wpływają na zdolności komunikacyjne.  Dzięki muzyce od najmłodszych lat rozwijają się również zdolności językowe oraz matematyczne dzieci. Muzyka jest uniwersalnym językiem, bez względu na szerokość geograficzną, kolor skóry, wiek rozmówców.

Opis zajęć

W trakcie regularnych zajęć w przedszkolu, dzieci z każdej grupy uczestniczą w zajęciach rytmicznych i umuzykalniających.

Dzięki profesjonalnemu prowadzeniu dzieci w świecie muzyki mogą wyrażać siebie poprzez wspólny śpiew, wystukiwanie rytmów, grę na instrumentach czy taniec. Dodatkowo zajęcia te wprowadzają nienachalną dyscyplinę i uczą dzieci uważności i umiejętności

zapamiętywania tekstów i melodii.

Nasze muzykowanie udziela się wszystkim. Dzieci, które początkowo nie mają ochoty na śpiewanie czy granie, z czasem same dołączają do zajęć. Dajemy im tyle czasu, ile ich wrażliwość im podpowiada. Same intuicyjnie podążają za melodią i rytmem. Nasza kadra jest profesjonalnie przygotowana do prowadzenia edukacji muzycznej.

Sztuką jest wprowadzenie dzieci w świat muzyki, dając każdemu

z nich uwagę, a jednocześnie możliwość rozwoju muzycznego i radość

z muzykowania.​

Zajęcia indywidualne

Na zajęciach indywidualnych rozwijamy precyzyjnie wyjątkową wrażliwość na muzykę, poprawną technikę gry na instrumencie czy też posługiwania się głosem. Dziecko samo naturalnie wchodzi w świat dźwięków i muzyki. Poprzez cykliczne spotkania i indywidualne podejście kształcimy prawdziwych, małych muzyków.

Na światowej scenie muzycznej mamy profesjonalnych, dorosłych artystów, którzy pierwsze szlify otrzymali w naszym przedszkolu. To tutaj zaczyna  często brzmieć pierwsza nuta, która gra potem w sercu przyszłych muzyków.

Inne zajęcia: