NASZE DZIAŁANIA

MUZYKA

Muzyka tworzy świat przeżyć, kształtuje emocjonalność i wrażliwość, wpływa w szczególny sposób na rozwój dzieci, które od urodzenia do 5 – 6 roku życia rozwijają się wyjątkowo dynamicznie.

 

Muzyka kształtuje pamięć aktywną, podzielność uwagi, twórczą wyobraźnię oraz kompetencje poznawcze: od spostrzegania, poprzez klasyfikowanie do ocen estetycznych. Inne funkcje muzyki związane są 

z rozwojem samodzielności myślenia, zaspokajaniem potrzeby ekspresji, jak również wpływają na zdolności komunikacyjne. Od najmłodszych lat dzięki muzyce rozwijają się również w dzieciach zdolności językowe oraz matematyczne. Muzyka jest naturalną potrzebą wypływającą z serca dzieci.

Opis zajęć

W trakcie regularnych zajęć w przedszkolu, dzieci z każdej grupy uczestniczą w zajęciach rytmicznych i umuzykalniających. 

Dzięki profesjonalnemu prowadzeniu dzieci w świecie muzyki mogą wyrażać siebie poprzez wspólny śpiew, wystukiwanie rytmów, grę na instrumentach czy taniec. Dodatkowo zajęcia te wprowadzają nienachalną dyscyplinę i uczą dzieci uważności i umiejętności 

zapamiętywania tekstów i melodii.

Nasze muzykowanie udziela się wszystkim. Dzieci, które początkowo nie mają ochoty na śpiewanie czy granie, z czasem same dołączają do zajęć. Dajemy im tyle czasu, ile ich wrażliwość im podpowiada. Same intuicyjnie podążają za melodią i rytmem. Nasza kadra jest profesjonalnie przygotowana do prowadzenia edukacji muzycznej.

 

Sztuką jest wprowadzenie dzieci w świat muzyki, dając każdemu

z nich uwagę, a jednocześnie możliwość rozwoju muzycznego i radość

z muzykowania.​

Zajęcia indywidualne

Na zajęciach indywidualnych rozwijamy precyzyjnie wyjątkową wrażliwość na muzykę, poprawną technikę gry na instrumencie czy też posługiwania się głosem. Dziecko samo naturalnie wchodzi w świat dźwięków i muzyki. Poprzez cykliczne spotkania i indywidualne podejście kształcimy prawdziwych, małych muzyków.

 

Mamy na scenie światowej muzyki profesjonalnych, dorosłych artystów, którzy pierwsze szlify otrzymali w naszym przedszkolu. To tutaj zaczyna się często pierwsza nuta, która gra potem w sercu przyszłych muzyków.

P1311019
P1311019

press to zoom
P1300551
P1300551

press to zoom
P1311084
P1311084

press to zoom
P1311019
P1311019

press to zoom
1/6
Inne zajęcia:
PLASTYKA

Na naszych zajęciach dzieci doświadczają  różnych rodzajów aktywności plastycznej, co umożliwia im rozwinięcie własnej ekspresji. Gdy pozwalamy dziecku eksperymentować, doświadczać i podejmować własne decyzje w zabawie, to staje się ona dla dziecka też jednocześnie pracą i nauką.

 

Na zajęciach plastycznych dziecko szybko przekonuje się o swoim poczuciu sprawczości, zyskuje pewność siebie i zaufanie do swoich wyborów. Warto podążać więc w tym kierunku już od początku, chociażby poprzez wzbogacanie warunków do pracy artystycznej i działania plastyczne, w których jest miejsce na różnorodność i eksperyment.

Nie z każdego dziecka musi wyrosnąć Picasso, ale – przy odpowiednim wsparciu dorosłych – każde dziecko może rozwijać zdolność kreatywnego wyrażania siebie i myślenia poza schematami.


Opis zajęć

U nas jest kolorowo i twórczo, a zajęcia plastyczne dodatkowo wyzwalają u dzieci naturalną ekspresję, a także dają możliwość wyrażania siebie pozawerbalnie: obrazem, kolorem, formą i techniką. Tematem zajęć plastycznych jest najczęściej otaczający nas świat, jego niezwykła różnorodność, cykliczność pór roku lub ważne wydarzenia w kalendarzu.

Jest on tylko propozycją, która staje się pretekstem do wspólnych działań plastycznych, podczas których dzieci mają dużą dowolność interpretacji zadanego tematu.

fundacja_05.00_00_32_21.Still003
fundacja_05.00_00_32_21.Still003

press to zoom
fundacja_05.00_00_27_23.Still002
fundacja_05.00_00_27_23.Still002

press to zoom
P1300208
P1300208

press to zoom
fundacja_05.00_00_32_21.Still003
fundacja_05.00_00_32_21.Still003

press to zoom
1/6
Inne zajęcia:
JĘZYKI

W naszym przedszkolu uczymy dwóch języków obcych: angielskiego

i francuskiego, zawsze na luzie i z humorem, bo przecież coś co obce nie musi być niedostępne. Na lekcjach francuskiego, jak we francuskim kinie, dzieci przenoszą się do Francji mając ze sobą przewodnika - pana Grzesia. Na podstawie repetycji i zabawy szybciej zapamiętują i przesiąkają melodią języka.

 

Z kolei na zajęciach z języka angielskiego pani Małgosia posługuje się tylko językiem angielskim, wspomagając się mową ciała i ilustracjami. 

Dzieci jak zaczarowane słuchają jej opowiadań oraz same biorą czynny udział w zajęciach. Jest dużo śmiechu, zabawy i interakcji.

RUCH

Dzięki ekspresji ruchowej nasze dzieci mogą się w pełni wyrażać.

Przedszkolaki kochają zajęcia z karate i baletu! Ruch to zdrowie i klucz do prawidłowego rozwoju fizycznego i umysłowego dziecka, dlatego pamiętamy o nim codziennie. Wyjątkowa przestrzeń jaką dysponujemy, przestronna sala do ćwiczeń i scena do naszych występów, to miejsca wprost stworzone do aktywności fizycznej. To tu często robią swoje pierwsze taneczne kroki czy przewrót w przód.

Karate i gimnastyka

W czasie trwania zajęć z panem Tomkiem jest czas zarówno na skupienie

i wyciszenie, jak i czas na wyładowanie emocji, kiedy jest dynamicznie

i głośno. Gimnastyka ogólnorozwojowa poprawia odporność i fizyczną

i psychiczną. Dzieci czują respekt do czarnego pasa, ale wiedzą, że pan Tomek jest również świetnym kompanem do figli, czyli połączenie dyscypliny z zabawą to dobry scenariusz na udane zajęcia.

Jak sam pan Tomek mówi: "Jednocześnie pamiętam, że to zajęcia

z dziećmi, zatem zawsze musi być miejsce dla rodzeństwa - brat "spontan" i siostra "improwizacja."

Balet

Balet to synonim pięknego ruchu, płynności, wdzięku. To miłość do muzyki, tańca, magii sceny. Taniec to czas, kiedy możemy stać się kimś,

o kim zawsze marzyliśmy.

 

Co dają zajęcia baletowe?

 

Ruch, rytm i muzykę, chęć tworzenia i wchodzenia w różne role dzieci mają we krwi. Nic dziwnego, że przedszkolaki bardzo chętnie biorą udział w zajęciach baletowych. Oprócz czystej przyjemności i zabawy dają one wiele korzyści zarówno dla ciała jak i ducha.

Balet wzmacnia dziecięce ciała, rozciąga je, prostuje plecy, wydłuża sylwetkę, pomaga prawidłowo ustawiać stopy. Poprawia koordynację ruchową, wpływa na sposób poruszania się, który staje się dzięki baletowi bardziej harmonijny, lekki. Balet podnosi ogólną kondycję fizyczną. Uwrażliwia na muzykę i sztukę. Rozwija wyobraźnię i kreatywne myślenie, umiejętność improwizacji. Na zajęciach wspólnie wymyślamy historie, interpretujemy znane bajki, tworzymy choreografie o otaczającym nas świecie, jego pięknie, ale także o jego problemach.

Na balecie nie ma miejsca na nudę. I wcale nie tylko stereotypowo dotyczy to dziewczynek. W równym stopniu czerpią radość z zajęć tanecznych chłopcy. Tańczące dzieci mogą pochwalić się lepszą motoryką, umiejętnością zachowania równowagi, gibkością

i wytrzymałością. Balet dzieciom ruchliwym pozwala rozładować swoją energię, a tym zamkniętym w sobie pomaga w pokonaniu nieśmiałości. Ruch bowiem jest niezwykle ważną formą przekazu, czasem dużo silniejszą niż słowa. Poprawia pewność siebie i poczucie własnej wartości.

 

Zajęcia baletowe integrują. Ponadto taniec kształtuje charakter, uczy odpowiedzialności i dyscypliny. Rozwija pamięć, koncentrację uczy skupienia.

 

A na końcu procesu twórczego nadchodzi moment, by zabłysnąć na scenie, w świetle reflektorów, przed prawdziwą publicznością. W pięknych kostiumach i ze scenografią w tle. Jest trema, a jakże. Czasami bardzo duża, ale wspieramy dzieci, dodajemy otuchy. Uśmiech i współdziałanie dają moc. A potem? Potem, to już tylko... Brawo!!!!!!

P1300520
P1300520

press to zoom
P1300643
P1300643

press to zoom
P1300686
P1300686

press to zoom
P1300520
P1300520

press to zoom
1/7
Inne zajęcia:
P1299243
P1299243

press to zoom
fundacja_05.00_00_07_16.Still007
fundacja_05.00_00_07_16.Still007

press to zoom
fundacja_05.00_01_45_21.Still012
fundacja_05.00_01_45_21.Still012

press to zoom
P1299243
P1299243

press to zoom
1/7
Inne zajęcia: